Advertisement

Facebok historie

badoo přihlášeníMožná Vás překvapí, že historie Faceboku sahá až do roku 2004, kdy tento komunitní server spustil jeho zakladatel Mark Zuckerberg. V té době, ale ani zdaleka netušil, jaké popularitě se bude Facebok za pár let těšit a jakým způsobem ovlivní jeho život. Mark Zuckerberg totiž Facebok vytvořil spolu se svými dvěma spolubydlícími Dustinem Moskovitzem a Chrisem Hughesem z koleje Harvardovy univerzity a původně byl tento projekt zamýšlen pouze jako komunitní systém pro studenty Harvardu. Zuckerberg pojmenoval systém po informačních letáčcích, které se na amerických univerzitách používají k seznamování studentů.

Už po několika měsících se ale Facebok stal velmi populární a byl zpřístupněn i pro další americké univerzity. Postupně byl Facebok otevřen pro všechny uživatele s e-mailovou adresou na „univerzitních“ doménách typu .edu, ac.uk a podobně. Začátkem roku 2006 se do Faceboku začaly přihlašovat i velké společnosti a od 11. srpna 2006 je Facebok zpřístupněn všem lidem starším 13 let. Facebok se tak z nevinné univerzitní sítě tvořené „na koleně“ na koleji Harvardu stal jedním z největších komunitních serverů. Sám Mark Zuckerberg tvrdí, že na původní verzi zdrojového kódu Faceboku pracoval necelé dva týdny.

Už v létě 2004 se Mark Zuckerberg spolu s s Dustinem Moskovitzem a dalšími kamarády odstěhovali do Pata Alta v Kalifornii, pronajali si menší domek a zřídili první kancelář Faceboku. Nutno podotknout, že v té době byl Facebok ještě v plenkách a byl přístupný jen studentům několika amerických univerzit. Mark Zuckerberg a jeho kamarádi se údajně chtěli na podzim roku 2004 vrátit na Harvard, ale nakonec k tomu nedošlo a byli vyloučeni za absenci. V té době také Zuckerberg dojednal investici s Peterem Thielem, který je dnes členem správní rady Faceboku.

Popularita Facebook strmě rostla a roste stále. V květnu roku 2007 byla spuštěna Facebook Platform spolu s vlastním programovacím jazykem FBML, kde mohou externí programátoři vytvářet a vyvíjet nejrůznější aplikace, třeba i smajlíky. A právě možnost naprogramovat si vlastní aplikaci v rámci komunitního serveru dělá z Facebooku výjimečnou službu. Facebook se stává jedním z prvních webů, které můžeme nazvat web 3.0.

Celý příběh byl i nafilmován a níže přikládám trailer.

Přihlášení

 
Sponzorované odkazy
Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund. Badoo seznamka funguje jako všechny ostatní seznamky. Seznamka Liberec je tu pro všechny, kdo hledají partnera či parnerku z Liberce a okolí! REMY clip in vlasy vysoké kvality.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Registrováno uživatelů